Cosmelan - Peelingi medyczne

COSMELAN – To trwałe usuwanie plam i przebarwień, jest bardzo skuteczną terapią usuwającą plamy barwnikowe pochodzenia hormonalnego jednocześnie przywracając równowagę skórze tłustej i mieszanej. Cosmelan  to najnowszej generacji sposób na odmłodzenie, wygładzenie i depigmentację skóry .Jest to pewnego rodzaju peeling o bardzo wysokiej sile. Cosmelan  redukuje plamy na skórze, długotrwale zwęża pory oraz niweluje zmarszczki, nadaje zdrowy świeży koloryt skóry. Jest więc idealny dla każdego rodzaju skóry. To znany na całym świecie peeling radzący sobie świetnie z każdego rodzaju powierzchniowymi zmianami skórnymi. Mechanizm działania jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny.

Wskazania do zabiegu:

 • Przebarwienia  hormonalne, typu melasma, 
 • piegi, znamiona barwnikowe i przebarwienia posłoneczne

Zalety zabiegu

 • to jedna z najskuteczniejszych kuracji wybielających dostępnych obecnie na rynku,
 • zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu,
 • bezpieczny
 • odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry,
 • intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%! 
 • reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory
 • stymuluje odnowę kolagenu
 • posiada działanie liftingujące

Przebieg zabiegu:

Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry kolejnym etapem jest nałożenie preparatu Cosmelan 1. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji. Jego głównym celem jest eliminacja plam. Klient z musztardową maską na twarzy udaje się do domu. Maskę zmywa się po czasie określonym przez kosmetologa zależnym od fototypu. Zaleca się wykonać zabieg po południu  lub w dzień wolny od pracy i innych obowiązków. Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry plamy znikają po 8 do 10 dniach. Osoby o jasnej karnacji oraz blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

Zasady kuracji:

Podczas pierwszej wizyty kosmetolog zapoznaje pacjenta z zasadami działania zabiegu. Po zabiegu następuje kontynuacja terapii w warunkach domowych. Terapia nie może zostać przerwana pod żadnym pozorem w założonym czasie! Jeśli leczenie preparatem Cosmelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Zalecane są wizyty kontrolne 8, 15, 30 dni po zabiegu.

Kuracja domowa:

Cosmelan 2 Krem. Krem podtrzymujący efekt działania zabiegu. Preparat wspomaga usunięcie przebarwień, posiada właściwości regulując wydzielanie łoju, zamyka pory, zapobiega hiperpigmentacji. Jednym ze składników jest wysoki filtr przeciwsłoneczny. Chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, w trakcie trwania terapii wybielającej. Musi być stosowany wg wskazań lekarza. Hydra-Vital Factor K krem intensywnie odżywia i nawilża skórę po zabiegu. Stanowi uzupełnienie kuracji, utrzymuje skórę gładkości i elastyczności.

Skóra po zabiegu: W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być bardzo zaczerwieniona. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Aby obniżyć uczucie dyskomfortu na skórze można zwiększyć częstotliwość aplikacji kremu Hydravital Factor K.Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu. 

PEELINGI MEDYCZNE

PEELINGI CHEMICZNE

Peeling jest zabiegiem polegającym na usuwaniu defektów skóry zlokalizowanych w obrębie naskórka oraz skóry właściwej,  dochodzi do złuszczania naskórka na różnych poziomach w zależności od rodzaju użytego preparatu. Inne określenia peelingu to abrazja, chemabrazja, , złuszczanie.

Wskazania do peelingów chemicznych:

 • zmiany barwnikowe: piegi, ostuda, przebarwienia pozapalne, rozstępy skórne
 • uszkodzenia posłoneczne-rogowacenie słoneczne
 • uszkodzenia związane z wiekiem: zmarszczki, skóra "zmęczona"
 • trądzik grudkowo-krostkowy i zaskórnikowy
 • zaburzenia rogowacenia: suchość skóry

Przeciwwskazania do peelingów chemicznych:

 • ekspozycja na światło słoneczne
 • ciąża karmienie piersią, liczne znamiona barwnikowe i teleangiektazje
 • alergie skórne
 • aktywna opryszczka
 • ciężkie postacie trądzika (torbiele ropne)- wymagają wcześniejszego leczenia farmakologicznego        
 • doustna terapia pochodnymi witaminy A

Yellow Peel  - Jest to mieszanka kwasu retinowego, kojowego, azaleinowego i fitowego. Efekt złuszczania jest niewielki dzięki czemu klient może szybko powrócić do codziennych zajęć. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak też peeling oczyszczający i rozświetlający skórę. Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu są blizny potrądzikowe, zaburzenia łojotokowe skóry, przebarwienia posłoneczne. Zabieg wykonujemy wieloetapowo w zależności od potrzeb.

Retinol - Kwas przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry. Ponadto,łagodzi przebarwienia wywołane przez nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV.

Retises CT Retinol - Zabieg oparty o wysokie stężenie czystego retinolu + propionianu retinylu. Retises CT działa silnie depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco oraz pobudza procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry. Zabieg przeznaczony jest dla skór matowych, z problemem hiperkeratynizacji, fotostarzenia, hiperpigmentacji, melasmy czy rozstępów. Zabieg złuszcza i odblokowuje skórę poprzez znormalizowanie procesu keratynizacji. Istotnie zwiększa się poziom nawilżenia skóry na skutek zwiększonej syntezy kwasu hialuronowego, czynnika NMF oraz kolagenu. Skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, jest wyraźnie wygładzona, dobrze nawilżona i odżywiona. Zabieg ten może 

Zabiegi z wykorzystaniem peelingów:

 • salicylowy
 • migałowy
 • azaleinowy
 • ferulowy